Biżuteria podkreślająca urodę

2016-01-26

Elegancka biżuteria może być doskonałym dodatkiem do stroju na co dzień i na ważne uroczystości. Właściwy wybór poszczególnych elementów sprawia, że nie trzeba wielu ozdób, by zawsze móc wybrać coś na każdą okazję. Warto jednak pamiętać, że istotne w przypadku biżuterii są nie tylko jej cechy, ale również uroda osoby, która ma ją nosić.

Delikatna biżuteria uznawana jest za uniwersalną - taką, którą można nosić zawsze. Ta zasada sprawdza się w przypadkach, gdy ozdoby nie mogą być zbyt widoczne - w pracy i na co dzień. Jednak w sytuacji, kiedy można idealnie dopasować biżuterię, warto wybrać ją w taki sposób, by podkreślała walory urody. W przypadku wysokich osób lepiej sprawdzą się duże i nieco dłuższe naszyjniki oraz większe kolczyki. Takie działanie powinno wpłynąć na postrzeganie proporcji ciała. Niewskazane są niewielkie naszyjniki i kolie, które okalają szyję. Duże naszyjniki tego typu nie są również wskazane w przypadku osób, które mają krótką szyję. Takie ozdoby optycznie ją skracają.

W przypadku osób niskich warto zainteresować się delikatną biżuterią wykonaną z koralików, na przykład z pereł. Delikatne i długie sznury korali odpowiednio nałożone optycznie wydłużają sylwetkę.