Kobieca moda z lat 50 ciągle aktualna!

2017-03-21

Współczesna moda wiele czerpie z minionych lat. Jednym z takich trendów jest tzw. pin-up. Pochodzi on z połowy XX wieku, a kojarzy się głównie z żywymi kolorami ubrań i ciekawymi dodatkami.

Wiele dziewczyn marzy, aby w ich garderobie znajdowała się sukienka pin-up. Czym charakteryzuje się ten typ sukienki? Są one zwykle zwiewne, z dekoltem, rozkloszowane u dołu, najczęściej sięgają kolan. Mogą mieć cienkie ramiączka, ale mogą również mieć rękawy, zakrywające całe ramiona. Motywy, jakie się na nich pojawiają, to głównie groszki, paski, kwiaty czy owoce, ale spotyka się również bardziej skomplikowane wzornictwo. Niekiedy sukienki mają wyróżniający się kolorystycznie pasek - przykładowo czerwony pasek do czarnej sukienki. Podkreśla on kobiece kształty i charakter ubioru. Może sprawić, że sukienka będzie elegancka zarówno do noszenia w pracy, jak i odpowiednia na wieczorne wyjścia z przyjaciółmi czy na randkę. Spotyka się też modele z dodatkami, takimi jak kokardy czy wstążki. Warto zwracać uwagę na materiały, z jakich sukienka jest wykonana. Dobrej jakości tkanina sprawi, że długo zachowa ona swój fason i będzie dopasowana.

Sukienki w stylu pin-up wciąż są modne. Dlaczego? Przede wszystkim są bardzo kobiece, przez co podkreślają piękno, figurę i dodają uroku. Są również wygodne i uniwersalne. Na ciepłe miesiące znakomicie sprawdzają się na wyjścia do miasta czy na pikniki. Idealnie pasują dziewczynom, które mają delikatny typ urody czy kręcone włosy. Jak widać, dawny styl wciąż wraca do łask.