Różne kobiety to różne kolczyki

2017-10-24

Kolczyki srebrne są jedną z najstarszych ozdób. Wiele z nas nosi kolczyki każdego dnia i uzupełnia nimi swoje stylizacje. Te popularne ozdoby mają wiele form, kształtów i rodzajów oraz są dopasowane do najróżniejszych stylów ubierania. Ale właśnie przez te nieograniczone możliwości wyboru czasami trudno nam zdecydować się na model odpowiedni dla siebie.

Coś odpowiedniego dla dorastających dziewczyn
Dorastające dziewczyny powinny sięgać po delikatną i jednocześnie barwną biżuterię. Chodzi tutaj o kolczyki srebrne w kształcie sztyftów z kolorowymi kamykami. Nastolatki często mają kompleks na punkcie zaokrąglonej buzi – należy wówczas wybrać podłużne kolczyki srebrne i unikać okrągłych typu kula.

Kolczyki dla młodych kobiet
Młode kobiety powinny wybierać kolczyki srebrne o geometrycznych kształtach, np. kwadratowe lub o pięciu bokach. Warto również dodać, że taka biżuteria sprawdzi się w codziennej pracy i podczas oficjalnych spotkań. Na wieczorne wyjścia do klubów lub baru warto wybrać błyszczące, ekstrawaganckie i przyciągające wzrok srebrne kolczyki.

Biżuteria w kształcie kostek lub kwadratów polecana jest jedynie paniom o owalnym rysom twarzy. Dla twarzy o kształcie trójkąta lub prostokąta warto dobrać kolczyki okrągłe lub kuliste.  

Pracujące panie i kolczyki
Ta grupa pań stawia na połączenie wygody oraz subtelnej elegancji. Tu doskonale sprawdzą się tu podłużne kolczyki srebrne z dodatkiem szlachetnych kamieni (m.in. rubinu, szafiru, cyrkonii) lub kolczyki z perłami. Długie kolczyki sprawdzą się do wysoko upiętych włosów oraz fryzur oraz wydłużą profil szyi i dodatkowo nie obciążają małżowiny usznej. Do pracy wskazane jest noszenie biżuterii skromnej, podkreślającej kobiety charakter i jednocześnie skromnie akceptującej jej piękno.