Czy tylko pierścionek z diamentem nadaje się na zaręczyny?

2018-02-19

Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest sprawą łatwą. Nie jest to zwykły przedmiot, a obiekt o ogromnej wartości emocjonalnej, w późniejszym okresie także sentymentalnej. Przyjęło się, że jako pierścionek zaręczynowy powinien być wręczany pierścionek z diamentem. Co jednak w sytuacji, gdy przyszła narzeczona nie przepada za takim kamieniem?


Rodzaje pierścionków


W przypadku, gdy piękne pierścionki z diamentem nie wchodzą w grę podczas dokonywania wyboru, pozostaje jeszcze kilka innych możliwości. Pierścionek zaręczynowy może być wykonany z rubinem, szafirem lub też z ametystem. Każdy z tych kamieni swoją urodą i czarem z pewnością zachwyci wybrankę męskiego serca. Czym się kierować przy wyborze każdego z nich?

Dla kogo poszczególne kamienie?


Rubin polecany jest dla pań, które gustują w czerwonych barwach ubioru lub wybierają dodatki o ciepłym odcieniach.Szafir jest symbolem przyjaźni i pokoju. Zwykle spotykany w kolorze niebieski, jednak występują również odmiany pomarańczowe, żółte czy też fioletowe. Polecany jest dla pań gustujących w zimnych odcieniach np. niebieskim lub zielonym.Ametyst kojarzony jest z duchowością i czystością. Symbolizuje trwałość uczuć i wierność. Doskonale sprawdzi się jako pierścionek zaręczynowy dla kobiety o guście skoncentrowanym na kolorze fioletowym.Przy wyborze pierścionka zaręczynowego ważne jest, aby mniej koncentrować się na swoim guście, a bardziej kierować preferencjami swojej partnerki.